FOTOGALERIA 2009

I Zimowy Spływ Kajakowy Obrzyca 11 .01.2009

Spływ z okazji 25-lecia klubu Kargowa – Wojnowo – Babimost

czerwiec 2009

Rajd rowerowy po Kaszubach 13-17.07.2009

Spływ kajakowy w Pszczewskim Parku Krajobrazowym lato 2009

Spływ kajakowy Obrą Leniwą i Obrzyca z Wojnowa do Cigacic 16.08.2009

W minionym roku do kalendarza imprez klubowych zgłoszono 31 imprez: 9 rowerowych, 15 kajakowych i 7 pieszych z czego 23 to imprezy własne a pozostałe organizowane przez inne kluby. Oto najciekawsze imprezy z minionego roku.

1. Spływ zimowy jako pierwszy taki spływ w historii klubu. Spływ odbył się 4 stycznia z udziałem 9 osób na odcinku Obrzycy z Kargowej do Chwalimia. Imprezę zakończono wspólnym ogniskiem.

2. Spływ kajakowy rzeką Kończak zorganizowany w dniu 20 kwietnia wspólnie z klubem Dynamo z Krzyża Wlkp. Uczestnicy zapamiętają ten spływ do końca życia. Cechy charakterystyczne tego spływu to: „p………..e bobry” i noc w lesie przy -5 st.C.

3. Wspólnie z grupą Towarzystwa Przyjaciół ziemi Babimojskiej w dniu 16 mają zorganizowaliśmy spływ ekologiczny polegający na posprzątaniu odcinka Obry Leniwej z Babimostu do J. Wojnowskiego. Efektem tej imprezy było zebranie przyczepy śmieci.

4. Z okazji 25-rocznicy powstania klubu w dniach 11-12 lipca odbył się Jubileuszowy Piknik Kajakowy na polanie pod dębami w Wojnowie. Liczni uczestnicy (34 osoby) spłynęli odcinek Kargowa- J.Wojnowskie – Babimost..

5. 5-osobowa grupa (Adrian Syryca, Martyna Jaszczak, Stasiu Kobusiński, Jurek Wirski i Jurek Jaszczak) w dniach 13-17 lipca zmierzyła się z przełomem Raduni na Kaszubach. Wysoki stan wody skalę trudności porównywalna z Dunajcem. Szczególnie zapamiętał ten spływ J. Wirski ćwicząc wszelkie możliwe wywrotki.

6. Po raz pierwszy w historii klubu spłynęliśmy Kanałem Dźwińskim. Prawdę mówiąc ze spływem miało to niewiele wspólnego. Niski stan wody (2 sierpień) spowodował, że kajaki na wielu odcinka trzeba było holować a w jednym miejscu był problem ze znalezieniem dalszej części kanału.

7. W dniu 20 września Izydor Jaszczak zaprosił klubowiczów na poprawiny weselne. Przy pięknej, niemal letniej pogodzie odbył się piknik połączony ze spływem. W imprezie uczestniczyło 21 osób.

8. W ramach cyklu spływów jednodniowych ogłaszanych na naszej stronie internetowej odbyły się 3 takie imprezy z udziałem 58 uczestników. Duży odzew osób spoza klubu świadczy o zapotrzebowaniu na takie imprezy, które będą kontynuowane w 2010 r.

Podsumowanie sezonu turystycznego:

W sprawozdaniu ujęto imprezy zgłoszone po ich realizacji do Zarządu przez kierowników poszczególnych imprez. Łącznie w tych imprezach uczestniczyło 208 osób, w tym 84 klubowiczów. W minionym sezonie odbyło się wiele wycieczek rowerowych z udziałem 2-4 osób, które nie są rejestrowane w dzienniku pracy klubu.

 

Komentowanie wyłączone.